Pajzsmirigy betegségek
Legújabb vizsgálatok szerint a pajzsmirigy betegségei népbetegségnek számítanak, mivel a teljes lakosságban nézve az alulműködés 4,4%-ban, a túlzott működés 1,4%-ban fordul elő. Sok esetben nem kerül időben diganosztizálásra a probléma, mert a tünetei sokszor enyhék, nehezen felismerhetőek.
A pajzsmirigy élettani feladata a pajzsmirigy hormon termelése. A pajzsmirigy hormon szerepet játszik a szervezet anyagcseréjének szabályozásában, a növekedésben, a szexuális működésben, az agyi működésben. Szinte nincs olyan szerv, ami funkcióját ne befolyásolná a pajzsmirigy hormon. Termelődése szükséges az élethez. Ugyanakkor túltermelődése életveszélyes állapotot eredményezhet.
Számos tünet utalhat problémára a pajzsmirigy működéssel kapcsolatban, de a leginkább jellemzőbbek az alábbiak:
Túlműködés esetén a tünetek:
- szapora szívverés
- idegesség
- álmatlanság
- hasmenés
- jelentős étkezés melletti fogyás
- csökkent melegtűrés
- fokozott izzadás
- remegés
- menstruációs zavarok
Alulműködés esetén a tünetek:
- álmosság
- székrekedés
- hízás
- depresszió
- hidegintolerancia
- menstruációs zavarok
Pajzsmirigy tünetek jelentkezésekor legáltalánosabb és legegyszerűbb diagnosztikus módszer a pajzsmirigy működésének megítélésére a vérvétel. A vérből könnyen megállapítható a vérben lévő hormonok mennyisége, erre különböző labor paramétereket alkalmaznak.
Ha szeretnéd nyomon követni pajzsmirigy értékeidet vagy a fenti tünetek valamelyikét tapsztaltad magadon, gyere el hozzánk vérvételre, hivatkozva blogbejegyzésünkre, és 10%– ot biztosítunk Pajzsmirigy csomagjaink valamelyikéből!
Kis pajzsmirigy szűrőcsomag tartalma
Nagy pajzsmirigy szűrőcsomag tartalma